Strona główna > Kolonie - obozy > Oferta Obozu Sportowego - Parkour 2022r
Oferta Obozu Sportowego - Parkour 2022r PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grazyna   
niedziela, 11 marca 2012 17:32

Parkour

W skrócie: parkour to nic innego jak pokonywanie przeszkód, najszybciej i najłatwiej, jak to możliwe. Skoki, toczenia, odbicia się od ścian i nne efekty, kojarzące się z filmami o wojownikach ninja - właśnie to można zobaczyć na mieście. Właśnie w przestrzeni miejskiej parkourowiec (choć powinno się mówić traceur - z francuskiego, tam bowiem narodził się parkour) czuje się najlepiej. Barierka, murek, kilka schodków nie zatrzyma traceura. Jeśli do tego dołączymy kilka efektownych tricków - jak salta, przeskoki, toczenia się - to wyjdzie nam freerun.

 

W PROGRAMIE

 

Obóz przeznaczony dla osób trenujących w sekcjach

sportowych naszego i z poza naszego Klubu.

 

 

 

 

Ośrodek Wypoczynkowy " Marysieńka "

 

Ośrodek wczasowy MARYŚEŃKA ma bardzo malownicze położenie: Park Krajobrazowy i Puszcza u Źródeł Rzeki Radomki, Lasy Przysusko-Szydłowieckie, zalew Topornia i Wzgórza Koneckie, które stanowią przednóże Gór Świętokrzyskich. W okolicy przebiegają liczne szlaki turystyczne. Pasjonatów przyrody ucieszą widoki rzadkich zwierząt: orły bieliki, jastrzębie, cietrzewie, jarząbki, bociany czarne, popielice, koszatki, bobry, sarny, jelenie, łosie, dziki.

Położony jest w centralnej Polsce w małej miejscowości Przysucha.

SMACZNIE JEMY: 4 posiłki dziennie w stołówce ośrodka: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Dodatkowo zapewniamy suchy prowiant na drogę powrotną.
ZAKWATEROWANIE: w komfortowych  drewnianych i mórowanych domkach - 3,4, 5 lub  6 osobowych. W każdym z nich znajduje się: łazienka z pełnym węzłem sanitarnym i aneks kuchenny z lodówką, TV.
ZAPEWNIAMY: zakwaterowanie i wyżywienie, dojazd autokarem z Otwocka i powrót, realizację programu, ubezpieczenie NNW, korzystanie z sal dyskotekowo-tanecznych, świetlic oraz boisk sportowych, wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę trenerską , pedagogiczną, medyczną, instruktorską i ratowników WOPR
Należy zabrać ze sobą:, obuwie sportowe, klapki, strój kąpielowy, dwa ręczniki, przybory toaletowe, saszetkę na pieniądze, kopertę na depozyt, apteczkę osobistą (aviomarin, witaminę C, rutinoscorbin, polopiryna, wapno, tabletki do ssania na gardło, bandaż elastyczny) – apteczkę osobistą dziecka (podpisaną) można oddać opiekunowi, krem ochronny z filtrem UV, preparat przeciw komarom.
UWAGA!!!
Dzieci alergiczne powinny zabrać ze sobą dwa inhalatory i przy wyjeździe jeden oddać opiekunowi.

NAJLEPSI TRENERZY

Zapewniamy najlepszą  kadrę! Każdy z Trenerów to doświadczeni sportowcy w tej dziedzinie sportu.

 

  • Dla sekcji akrobatyki, parkour, codzienne treningi na profesjonalnym sprzęcie pod opieką wysoko wykwalifikowanej kadry, w blokach treningowych 2 x dziennie na hali sportowej lub Sali na ośrodku. 2-TRENINGI OBOWIĄZKOWE, trzeci trening dla chętnych.

SZYBKIE POSTĘPY

Codziennie odbędą się 2-3 treningi, co umożliwi twojemu dziecku szybkie i widoczne postępy. W trakcie pobytu na obozie odbędzie się tyle treningów ile obejmują 4 miesiące codziennych regularnych zajęć na sali!


UWAGA!!! Jeden dzień przerwy treningowej na program dodatkowy.


NIE TYLKO TRENINGI – MOC  ATRAKCJI

 

Oprócz codziennych treningów, uczestnicy będą mieli zapewniony szeroki program zajęć dodatkowych. Wśród atrakcji nie zabraknie  wieczorów filmowych oraz zabaw i konkursów integrujących dla wszystkich uczestników obozu. Wykorzystamy również położenie ośrodka i atrakcje wodne na plaży strzeżonej przez ratownika WOPR.

 

W PROGRAMIE

 

ZOBACZ FILM O NASZYM KLUBIE - AKROBATYKA SPORTOWA

https://www.youtube.com/watch?v=6IlDNfV5eis

 

ZOBACZ !!! filmik z naszych zajęć PARKOUR.

https://www.facebook.com/piotr.wozniak.186/videos/947642661971077/

 

OBOZY SPORTOWE :

AKROBATYCZNO - GIMNASTYCZNY

PARKOUR, JUDO

 

Obóz przeznaczony dla osób trenujących w sekcjach

sportowych naszego i z poza naszego Klubu.


W PROGRAMIE PONADTO:

Dla sekcji akrobatyki, parkour, judo codzienne treningi na profesjonalnym sprzęcie pod opieką wysoko wykwalifikowanej kadry, w blokach treningowych 2 x dziennie na hali sportowej lub Sali w ośrodku. 2-TRENINGI OBOWIĄZKOWE, trzeci trening dla chętnych.

UWAGA!!! Jeden dzień przerwy treningowej na program dodatkowy.


WARSZTATY TWÓRCZOŚCI I KREATYWNEGO MYŚLENIA: Kreatywność przydaje się w każdych okolicznościach życia i coraz częściej jest wymagana przy różnych sytuacjach. Jak pobudzić się do kreatywnego myślenia?

ARCHERY TAG - to gra zespołowa na "poligonie" lub w pomieszczeniu zamkniętym polegająca na prowadzeniu bitwy z użyciem łuków i strzał zakończonych grotami z gąbki. Gwarantujemy świetną i bezpieczną zabawę. Zabawa ze scenariuszem.

LASERY TAG - to gra drużynowa na "poligonie" lub w pomieszczeniu polegająca na prowadzeniu pozorowanej walki z użyciem bezinwazyjnej, w pełni bezpiecznej broni elektronicznej (bezpieczne diody LED). Gwarantujemy ogromną dawkę adrenaliny i moc wspaniałej zabawy. Używamy replik prawdziwych karabinów G36C (wierne kopie prawdziwej broni z selektorem ognia i dźwignią przeładowania). Poza tym, dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi LCD uczestnik ma pełną kontrolę nad swoim karabinem i wynikami (wyniki i statystyki graczy do wglądu po każdej z gier na komputerze).

GRY I ZABAWY TAKTYCZNE

Tematyczne gry i zabawy taktyczne pozwolą na przeniesienie się w świat gier i zabaw terenowych. Zadaniami uczestników będą: wyznaczanie celów, opracowywanie najlepszej taktyki i jej realizację. W tych konkurencjach liczy sie spryt, odwaga, szybkość i świetna współpraca grupy. spadochroniarz / grupa dla grupy / flagi / podchody / bieg patrolowy / przemytnicy i strażnicy.

ZABAWY REKREACYJNE

Szalone zabawy ruchowe pozwalające na zintegrowanie się grupy, lepsze poznanie siebie nawzajem, spędzenie czasu bardzo kreatywnie, między innymi: kim jestem?, skojarzenia, limbo, przeciąganie liny, zwariowana ciuciubabka.

WOJNA BALONOWA "WODNA BATALIA"

Drużynowe rozgrywki z użyciem balonów wodnych ćwiczące spryt, szybkość i celność, idealna zabawa podczas gorących dni.

ACTION PAINTING

Malowanie wielkoformatowych obrazów, np. na streczu, malowanie różnymi technikami, np. malowanie palcami, rzucanie lub chlapanie farbą, śladomalowanie, stemplowanie, malowanie z użyciem standardowych i niestandardowych przedmiotów do malowania. Doskonała kreatywna zabawa!

ZABAWY TANECZNE/DYSKOTEKA/KARAOKE

Zajęcia taneczne pozwalające rozwijać ogólną sprawność fizyczną, polegają na nauce rytmiki, podstawowych aczkolwiek ciekawych choreografii tanecznych;

świetna zabawa na dyskotece przy znanych i lubianych kawałkach;

karaoke to wspaniała forma wyrażenia siebie oraz zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych

TEAM BUILDING

Wszelkiego rodzaju formy integracji grupy sprawiające, że poszczególni jej członkowie poznają się nawzajem (swoje mocne i słabe strony), definiują wzajemne role w grupie, uczą się współpracy, czego konsekwencją powinno być jak najrzetelniejsze wykonanie powierzonych im zadań.

QUIZY TEMATYCZNE - dotyczące m.in. tematyki obozu.

GRY I ZABAWY REKREACYJNO– SPORTOWE

NIESAMOWITE PRZYGODY- Kto wie, kto odgadnie... - dzień zagadek, łamigłówek i dowcipu, wieczór humoru, kalambury, pantomima.

PLAŻOWANIE I PŁYWANIE - pływamy, bawimy się w wodzie, konkursy i zabawy na plaży.

SZALEŃSTWA NA OKRĄGŁO - dyskoteki, bal przebierańców, mam talent, wieczór filmowy, miss obozu, rozgrywki sportowe: siatkówka, koszykówka, salon piękności, chrzest itp.

OGNISKO Z KIEŁBASKAMI

I wiele innych NIESPODZIANEK które czekają na dzieci.


Bardzo prosimy zainteresowanych o wcześniejsze zgłoszenie dziecka na wyjazd i wpłatę

zaliczki w wysokości 300zł.


Wcześniejsza wpłata zaliczki gwarantuje niższą cenę.


Cena Obozu: 1780zł ( 11dni ) wpłata do 15.04.2019r

Cena Obozu: 1880zł ( 7 dni) przy późniejszej wpłacie – po 15.04.2019r

Uwaga! Program dodatkowy może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne.

Cena obozu sportowego: 1880zł


SMACZNIE JEMY: 4 posiłki dziennie w stołówce ośrodka: śniadanie,  obiad, podwieczorek, kolacja. Dodatkowo zapewniamy suchy prowiant na drogę powrotną.

ZAPEWNIAMY: zakwaterowanie i wyżywienie, dojazd autokarem z Otwocka i powrót, realizację programu, ubezpieczenie NNW, korzystanie z sal dyskotekowo-tanecznych, świetlic oraz boisk sportowych, wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę trenerską , pedagogiczną, medyczną, instruktorską i ratowników WOPR

Należy zabrać ze sobą: obuwie sportowe, klapki, strój kąpielowy, dwa ręczniki, przybory toaletowe, saszetkę na pieniądze, latarkę, kopertę na depozyt, apteczkę osobistą (aviomarin, witaminę C, rutinoscorbin, polopiryna, wapno, tabletki do ssania na gardło, bandaż elastyczny) – apteczkę osobistą dziecka (podpisaną) można oddać opiekunowi, krem ochronny z filtrem UV, preparat przeciw komarom.

 

UWAGA!!!

Dzieci alergiczne powinny zabrać ze sobą dwa inhalatory i przy wyjeździe jeden oddać opiekunowi.

PRZYSUCHA

Turnus : 28.06. – 08.07.2020r ( 11 dni )

 

https://www.youtube.com/watch?v=6IlDNfV5eis

https://youtu.be/5JmviQ_1Cn4

https://youtu.be/nnzlOIEnklg

https://youtu.be/WCAjhCRJ6m4

https://youtu.be/JKDTqrDrEC8

https://youtu.be/NZaFR3l3Tgs

https://youtu.be/VBZdcRGPgUQ

https://youtu.be/kz02uHUO4HM

https://youtu.be/HLRLUx8UJLo

https://youtu.be/jFK1IieyFy4

https://youtu.be/lpsbarWl8uk

 

Turnus : 28.06. – 08.07.2020r ( 11 dni )   

 

Kontakt

Klub Sportowy TKKF „ APOLLO „ – OSA

Otwock, ul. Kopernika 12

Tel.: 22 788 41 75

Tel.: kom.: 501 012 191 lub 511 972 737

mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Program linowy (NOWOCZESNY NOWO OTWARTY PARK LINOWY)

 

Jeden z najciekawszych parków linowych w Polsce. Dla amatorów mocnych wrażeń przygotowano specjalne atrakcje, a sprawdzić swoje umiejętności będzie można m.in. na trasach o zróżnicowanym stopniu trudności:


• zjazd linowy nad plażą i zalewem o długości ponad 200 m.,
oraz do wyboru:
• trasa żółta (maluch) - 12 przeszkód, poziom wiekowy 3-12 lat, wysokość 2-3 m;
lub
• trasa niebieska - 15 przeszkód, łatwa - poziom wiekowy od 8 lat, na wysokości 4-8 m;

Park linowy w Janowie Lubelskim posiada najbezpieczniejszy dostępny aktualnie na rynku, system ciągłej asekuracji. Zajęcia na wysokości odbywają się pod nadzorem instruktorów wspinaczki skałkowej oraz w pełnej asekuracji przy użyciu atestowanego sprzętu alpinistycznego. Uczestnicy wyposażeni są w uprzęże alpinistyczne oraz kaski. 

Pojazdy terenowe:


Uczestnicy obozu będą mogli zmierzyć się z siłami natury jeżdżąc samochodami terenowymi typu: HAGGLUNDS BV 206 (dwuczłonowy transporter gąsienicowy) lub Land Roverami (samochody terenowe) w ekstremalnych warunkach.


Ponadto:

-     plażowanie i kąpiele wodne pod opieką ratowników WOPR,
-    wodne  ABC:  bezpieczeństwo w wodzie, konkursy i gry plażowe,
-    kajaki, rowery wodne, rowery górskie,
-    gry i zabawy rekreacyjno-ruchowe: (siatkówka plażowa, tenis stołowy, koszykówka, badminton itp.),
-    gry terenowe: (podstawy terenoznawstwa, podchody, itp)
-    ognisko z pieczeniem kiełbasy,
-   dyskoteki


SMACZNIE JEMY: 4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja.
Dodatkowo zapewniamy suchy prowiant na drogę powrotną.

ZAKWATEROWANIE w Ośrodku Jeździeckim „Karino”, pokoje 2,3 osobowe typu studio  z pełnym węzłem sanitarnym.

ZAPEWNIAMY: zakwaterowanie i wyżywienie, dojazd autokarem z Otwocka i powrót, realizację programu, ubezpieczenie NW, korzystanie ze świetlicy oraz boisk sportowych, wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną, medyczną, instruktorską i ratowników  WOPR

Cena:  1880 zł


Dodatkowe informacje: 501 012 191

 

Poprawiony: czwartek, 19 sierpnia 2021 12:45